You are hereECL nyelvvizsga információk és tudnivalók

ECL nyelvvizsga információk és tudnivalók


Navigáció a lapon
Hírek Elérhetőségek Vizsgaidőpontok / Jelentkezési határidő
Jelentkezés A vizsgadíj befizetésének módja Esélyegyenlőség

Elérhetőségek

Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium  ECL Nyelvvizsgahely elérhetőségei

 

Vizsgahely neve: Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium  ECL
Szakmai vizsgahely-vezető: Almásiné Darag Mariann
Cím: 5600 Békéscsaba Haán Lajos utca 2-4.
Telefonszám:06-66/453-353
E-mail: eclvizsga@belvarbcs.hu

 

Vizsgaidőpont/Jelentkezési határidő

A vizsgaidőpontok és jelentkezési határidők az ECL vizsgaközpont honlapján érhetők el. A vizsgaközpont által megadott időpontok az írásban mért készségekre (olvasott szövegértés, írásbeli kommunikáció, hallott szövegértés) vonatkoznak, a szóbeli kommunikáció vizsga napja ettől eltérhet.

 

Figyelem!

Sikeres komplex vizsga: egy vizsgaidőszakon belül mind a négy mért készségből minimum 40%-os teljesítmény, és a négy készség eredményének minimum 60%-os átlaga.

Az aktuális vizsgaszabályzatot az alábbi linken érhetik el: https://ecl.hu/wp-content/uploads/ECL_vizsgaszabalyzat_latest.pdf

Az ECL nyelvvizsgákon az írásfeladat megoldásához engedélyezett a nyomtatott egy- és kétnyelvű szótárak használata. Egyéb segédeszköz használata tilos.

 

Jelentkezés

ECL vizsgára jelentkezéskor a vizsgázó választhat:

  • komplex (szóbeli és írásbeli) vagy
  • szóbeli (hallás utáni értés és szóbeli kommunikáció) vagy
  • írásbeli (olvasott szövegértés és írásbeli kommunikáció) vizsgát.

 

Jelentkezés:

  • online, az ECL nyelvvizsgaközpont honlapján (www.ecl.hu) a Jelentkezés linkre kattintva.
    Jelentkezőink igény esetén megnevezhetnek szóbeli vizsgapartnert.

 

A vizsgaidőpontokról és helyszínekről a nyelvvizsgák előtt e-mailben központi értesítést kapnak, kérjük, ellenőrizze spam fiókjába érkező leveleit is.

 

A vizsga időpontjáról minden jelentkezőt e-mailben értesítünk. Kérjük, jelezze a eclvizsga@belvarbcs.hu e-mailcímen, ha a kiértesítő nem érkezik meg. Vizsgaeredmények megtekintésére a www.ecl.hu honlapon van lehetőség. A bizonyítvány személyes átvételének időpontjáról szintén e-mailben tájékoztatunk minden vizsgázót.

A vizsgadíj befizetésének módja

 

Az ECL vizsgadíj befizetési módja a  2017. decemberi vizsgára való jelentkezéstől megváltozott.

 

Kérjük, a befizetéssel kapcsolatban a következőképpen járjon el.

A vizsgázó a vizsgadíjat két részletben fizesse be:

  • a Pécsi Tudományegyetem ECL Vizsgaközpontot megillető részét a vizsgaközpont számára
  • a békéscsabai vizsgahelyet megillető részt a Békéscsabai Tankerületi Központ részére
     

A befizetés banki átutalással történik a tankerület részére. A Pécsi Tudományegyetem részére pedig a Simple Pay rendszerén keresztül bankkártyával egyenlíthető ki az összeg.

 

Vizsgadíjak:

ECL vizsgadíjak és elszámolásuk 2023. februári vizsgaidőszaktól

Akkreditált nyelvek, szintek:

DE, HU-A2, B1, B2, C1 és EN B1, B2, C1

Vizsga típusa

Vizsgadíj Vizsgahely része

PTE része

A2 szinten a komplex vizsga 30000 Ft 9000 Ft 21000 Ft
B1 szinten a komplex vizsga 35000 Ft 10500 Ft 24500 Ft
B2 szinten a komplex vizsga 40000 Ft 12000 Ft 28000 Ft
C1 szinten a komplex vizsga 45000 Ft 13500 Ft 31500 Ft

A2 szinten az írásbeli, illetve a szóbeli  vizsgarész 

18000 Ft 5400 Ft

 12600 Ft

B1 szinten az írásbeli, illetve a szóbeli vizsgarész

20000 Ft 6000 Ft

14000 Ft

B2 szinten az írásbeli, illetve a szóbeli vizsgarész

23000 Ft 6900 Ft

16100 Ft

C1 szinten az írásbeli, illetve a szóbeli vizsgarész

26000 7800 Ft

18200 Ft

 

Nem akkreditált nyelvek, szintek:

Vizsga tipusa

Vizsgadíj

Vizsgahely része

PTE része

A2 KOMPLEX vizsga

20000

6000

14000

B1 KOMPLEX vizsga

25000

7500

17500

B2 KOMPLEX vizsga

28000

8400

19600

C1 KOMPLEX vizsga

30000

9000

21000

A2 ÍRÁS- vagy SZÓBELI részvizsga

12000

3600

8400

B1 ÍRÁS- vagy SZÓBELI részvizsga

15000

4500

10500

B2 ÍRÁS- vagy SZÓBELI részvizsga

17000

5100

11900

C1 ÍRÁS- vagy SZÓBELI részvizsga

19000

5700

13300

 


Pótjelentkezés:


6000


Felülvizsgálat (készségenként)


4500


Halasztás


6000


Megtekintés


5000

 

Az átutalás igazolását elektronikusan fel kell tölteni a jelentkezési felületre, hogy a jelentkezést érvényesítse. A jelentkezés csak a vizsgadíjak befizetését igazoló bizonylat feltöltésével válik érvényessé.

 

Esélyegyenlőség

Az esélyegyenlőség biztosítása érdekében az ECL Vizsgaközpont a 137/2008 V.16. (Korm.rend. 8.§ f.) szerint a fogyatékkal élő személyek számára a fogyatékosságuknak megfelelő vizsgakörülményeket teremt. Valamennyi vizsgahely megteszi a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy a fogyatékkal élő vizsgázók is részt vehessenek a vizsgán, ezért a vizsgatermeket úgy választják meg, hogy azok közül legalább egy terem akadálymentesített legyen. A fogyatékkal élő vizsgázók, amennyiben fogyatékosságukat (orvos)szakértői véleménnyel alátámasztják, egyedi eljárásra jogosultak.

A 87/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet 63.§ 2. pontjában megfogalmazott módon igazolt sajátos nevelési igény esetén a sajátos nevelési igényű vizsgázó az ECL vizsgahelyhez benyújtott írásos kérelem alapján egyedi eljárással vizsgázhat. A sajátos nevelési igény státusz igazolásaként kizárólag a Megyei Szakértői Bizottságok, illetve az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat és jogelődje, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gyakorló Gyógypedagógiai és Logopédiai Szakszolgálat, Szakértői és Rehabilitációs Bizottság és Gyógypedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézmény által kiállított igazolások fogadhatók el.

Az egyedi eljáráshoz szükséges kérelem nyomtatott formában elérhető a vizsgahelyeken és az ECL Vizsgaközpontban, valamint elektronikusan az alábbi linken:

<<<< Kérelem egyedi eljárásra nyomtatvány letöltése >>>>

A fogyatékkal élő ill. a sajátos nevelési igényű vizsgázóknak a vizsgára jelentkezés határidejéig szükséges eljuttatniuk az egyedi eljárásra vonatkozó kérelmet a választott vizsgahelyre. A kérelemben a vizsgázó megfogalmazhatja, hogy milyen segítségre van szüksége a vizsgán, illetve jelezheti a laptop használatra vonatkozó igényét. A kérelemhez minden esetben csatolni kell az (orvos)szakértői véleményt. A vizsgahely továbbítja a kérelmet az ECL Vizsgaközpontba.

Utólagosan leadott (orvos)szakértői vélemény alapján egyedi eljárás nem igényelhető. Ez esetben csak arra van lehetőség, hogy a vizsgázó díjmentesen halaszthatja vizsgáját a következő vizsgaidőszakra.

Az egyedi eljárás engedélyezéséről az (orvos)szakértői vélemény alapján az ECL Vizsgaközpont esélyegyenlőségi referense dönt. Döntéséről értesíti az érintett vizsgahelyet a vizsgabeosztás elkészítésének határidejéig.

Az egyedi eljárásra irányuló kérelmeket az ECL Vizsgaközpont lehetőségeihez mérten személyre szabottan kezeli. A vizsgakörülmények meghatározásakor figyelembe veszi egyrészt az (orvos)szakértői véleményben megfogalmazott diagnózist, másrészt a vizsgázó által leírt egyéni kéréseket.

Az ECL Vizsgaközpont az egyedi eljárás keretein belül az alábbi módosításokat biztosítja:

Diszlexia és/vagy diszgráfia esetén a vizsgázó a megfelelő olvashatóság érdekében az olvasás- és íráskészség, valamint a beszédértés vizsgarészekben speciális formátumú vizsgaanyagot kap. A feladatok világossárga papíron, nagyobb betűmérettel és 1.5 sorközzel, speciális betűtípussal (Dyslexie font), valamint sorkizárás nélkül szerkesztve szerepelnek a feladatlapon. Az írásban teljesített vizsgarészek időtartama 30%-kal meghosszabbítható.

Diszgráfiás vizsgázó esetén, amennyiben a szakvélemény ezt indokolja, a vizsgázó internet kapcsolat nélküli laptopon írhatja meg a feladatot, és laptopján elektronikus szótárt használhat.

Halláskárosodás esetén a beszédértés szövege kettő helyett három alkalommal kerül lejátszásra. Lehetőség van fejhallgató igénybevételére, illetve kérhető egy külön teremben történő hangos lejátszás is. Kifejezetten súlyos hallássérülés esetén (orvosi szakvélemény alapján) kérésre felolvasó szaktanárt biztosít a vizsgahely, így téve lehetővé a szájról olvasást. A vizsgahely a szaktanárt az összeférhetetlenség szabályait figyelembe véve biztosítja. A beszédkészség vizsgarészen a vizsgázó vizsgázótárs nélkül vizsgázhat.

Látássérült vizsgázó esetén a Vizsgaközpont speciális formátumú vizsgaanyagot készít: a feladatok nagyobb (megválasztható) betűmérettel és sorközzel, valamint Verdana betűtípussal szerepelnek. Az írásban teljesített vizsgarészek időtartama 30%-kal meghosszabbítható.

Vak vizsgázónak a beszédértés vizsgarészen szaktanár állhat rendelkezésére, aki lejátssza a felvételt, majd felolvassa a kérdéseket. A szaktanárt az összeférhetetlenség szabályait figyelembe véve a vizsgahely biztosítja. Az írásban mért készségek esetén a vizsgázónak rendelkeznie kell internet kapcsolat nélküli saját laptoppal. A beszédkészség vizsga önálló témakifejtés részében vak vizsgázó esetén az ECL Vizsgaközpont a képi stimulustól eltekint, a vizsgázó szóban ismertetett témáról fejti ki a véleményét.

Mozgáskoordinációs zavar esetén a vizsgázó számára megengedett az internet kapcsolat nélküli saját laptop használata. Ebben az esetben papír formátum helyett a Vizsgaközpont elektronikus formában biztosítja a feladatsort. Az írásban teljesített vizsgarészek időtartama 30%-kal meghosszabbítható.

Az egyéb fogyatékkal élőket a törvényben előírtaknak megfelelő igazolás esetén, a Vizsgaközpont egyénileg kialakított eljárásokkal segíti a vizsga letételében.

Egyedi eljárás esetében nem történik tartalmi módosítás a vizsgaanyagban. A módosítás kizárólag formai.

Megjegyzés: Az Nkt 4.§ 3. szerint definiált beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézség nem minősül sajátos nevelési igénynek. Míg a sajátos nevelési igény gyűjtőfogalomban definiáltak fogyatékossági kategóriák (Nkt 4.§ 25. szerint), a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézség nem fogyatékosság, így ennek alapján a nyelvvizsgán egyedi eljárás nem kérhető.

A beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel kapcsolatos szakértői véleményt a 15/2013 (II.26.) EMMI rendelet 11.§ szerint a pedagógiai szakszolgálatok járási tagintézményei állítják ki, fentiekből következően az itt kiállított szakértői véleményekben foglalt többletkedvezmények nyelvvizsgáztatás során nem érvényesíthetők, mivel nem fogyatékosságon alapulnak.